Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde en fazla üye sayısına sahip olan ve birçok yaştan, sosyal sınıftan, ilgi alanından insanları buluşturan Facebook, markaların ürün ya da hizmetlerini tanıtmak için tercih edebileceği en etkin platformlardan biridir. Siz de Facebook reklamları ile bilinirliğinizi artırabilir, web sitelerinizin trafiğini yukarıya taşıyabilir, satış konusunda önemli geri dönüşler alabilirsiniz.

Facebook Reklam Etkisi

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, çeşitli reklam modelleri ile markalara geniş alternatifli bir reklam deneyimi sağlar. Biz de analizlerimizin sonucunda sizlere en uygun reklam modelleri ilegönderi etkileşimi, sayfa beğeni sayısı ve etkinlik yanıt oranında gelişme sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Image

Facebook Profesyonel Reklam Çeşitleri

Potansiyel Müşteri Edinin

Potansiyel müşteri reklamlarıyla, ürün veya hizmetlerinizi ilgileniyor olabilecek kişilere ulaştırabilir, onlardan bilgi toplamanızı sağlayabiliriz.

Sponsporlu Gönderiler

Gönderilerin öne çıkarılmasıyla daha fazla etkileşim, mesaj, video görüntülemesi, potansiyel müşteri veya arama elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Facebook Sayfa Tanıtımı

Hedefiniz markanızın bilinirliğini artırmaksa, bu reklamlarla sayfanızın tanıtımını yapıp sayfanızı beğenebilecek kişilere erişmenize yardımcı oluyoruz.

Facebook Yerel Reklamlar

İşletmenizin adres profiline uygun, lokasyon bazlı verilen reklam türüdür. İşletme ziyaret ve etkileşiminizi artırmanıza destek olur.

Web Sitesine Doğrudan Trafik

Facebook sayfanızdan kendi seçeceğiniz bir URL’nin tanıtımını yapmanıza olanak tanır. Bu reklam türüyle internet sitenizin trafiğini artırmanızı sağlıyoruz.

Daha Fazla Mesaj Alın

Bu reklam türü markanızla olan birebir etkileşimi artırır. İnsanlara erişmek ve bağlantı kurmak, soruları yanıtlamak, destek sunmak gibi amaçlarla kullanılır.

Reklam İçeriği Hazırlama

Yapılan hedef kitle analizine en uygun, markanızı en iyi şekilde yansıtan reklam içeriklerini sizler için hazırlıyoruz. Bu içeriklerin özgün, marka dilini yansıtan ve reklam ilkelerine uygun olmasına özen gösteriyoruz.

Reklam Planlama

Markanıza ve amacınıza en uygun reklam türünü belirleyerek markanıza özel hazırlanan içeriklerin hangi zamanlarda paylaşılması gerektiğini planlıyoruz.

Image

Facebook Piksel Kurulumu

Facebook pikseli, insanların sitenizde neler yaptığını anlayarak reklamların ne derece etkili olduğunu ölçmeye olanak tanıması için siteye yerleştirilen bir kod parçasıdır. Pikseli kullanarak; Reklamlarınızın doğru kişilere gösterilmesini sağlayabilir, satışlarınızı artırabilir, reklamınızı gören kişilerin neler yaptığını ölçerek reklamlarınızın etkisini daha iyi anlayabiliriz.

Raporlama ve Analiz

Yapılan Facebook reklam çalışmasını müşterinin beklentisi ( form, gösterim, beğeni, site ziyareti… )doğrultusunda haftalık veya aylık olarak detaylı raporluyoruz. Hazırlanan rapor verilerini tamamen Facebook panelinin verdiği veriler doğrultusunda hazırlamaktayız.

Facebook Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Reklamları ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları.

Facebook Reklamları, işletmelerin müşterilere ulaşması ve ürünlerinin Facebook’ta reklamını yapması için çeşitli yollar sunar. Reklamlardan Facebook gruplarına kadar, dijital pazarlama hedeflerinize göre kullanmak istediğiniz araçları seçebilirsiniz.

Facebook’ta reklam kampanyası yürütmek için uzun zaman ve yoğun bir çaba gerekir, üstelik oldukça zordur. Bu yüzden, reklam yayınlamayı daha kolay hale getiren gelişmiş veri bilimi algoritmalarını kullanarak otomatik bir araç oluşturmaya karar verdik.


Algoritma, Facebook ve Instagram’dan kampanya performansındaki her değişikliğin günlük analizlerini gerçekleştirir ve sitenizdeki verilerle birleştirilir, tüm canlı veri kümesini oluşturur ve daha sonra bu verileri, özgün karar verme modelleri çıkarmak ve eğilim analizleri yapmak için kullanır. Tüm bunlar size çeşitli potansiyel önerilen eylemler ve değişiklikler sunulmasını sağlar. Sistem daha sonra her eylemin etkinliğini simüle eder ve tahmin eder ve kampanyaya bu sonuçlara göre ince ayarlar yapar. Bu simülasyon her gün değişiklikler yapmak ve kampanyayı iyileştirmek için kullanılır.

Bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Bu reklam bütçeleri amacın ne olduğu, hangi reklam tipinin kullanıldığı, ne kadar kişiye ulaşılmak istendiği gibi bazı kriterlere göre belirlenir.