İnstagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram, oluşturduğunuz görsel içeriklerle organik olarak markanızı geliştirmenizin yanı sıra, gönderilerinizin eriştiği kullanıcı sayısını artıran reklamlar yayınlamanıza olanak tanıyan bir platformudur. Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını Instagram üzerinden yaparak, bilinirliğinizi artırabilir, web sitelerinizin trafiğini yukarıya taşıyabilir, satış konusunda önemli geri dönüşler alabilirsiniz.

Instagram ve Yerel İşletme

Instagram, reklam seçenekleri ile küçük-büyük birçok işletmeye önemli bir imkan sunmaktadır. Bu sayede işletmeler görsel içerikler ile uygun kitlelere hızlı bir şekilde ulaşarak, sosyal medya üzerinden marka bilinirliği artırabilmektedir.

Image

Instagram Reklamları Avantajları

Marka Bilinirliği

Instagram reklamları ile daha çok kullanıcının gönderilerinizi görmesini sağlayabilir, hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir böylelikle marka bilinirliğinizi artırabiliriz.

Yeni Müşteriler

Instagram reklamlarında detaylı hedef kitle belirleme özelliği ile ürün veya hizmetinizleriniz ile ilgilenebilecek potansiyel müşterilere sizleri oldukça hızlı bir şekilde ulaştırabiliriz.

Detaylı Hedef Kitlelendirme

Markanızı diğer kullanıcılara göre tercih etme ihtimali daha yüksek olan kişilere tanıtabilmek için hedef kitlenizi demografik özellikler, lokasyon, ilgi alanları vb. olarak detaylandırabiliriz.

Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Daha önceden ürün veya hizmetinizle ilgilenmiş, profilinizle etkileşime geçmiş kullanıcıları tekrardan hedefleyebiliriz.

Ürün Satışı

Instagram üzerinden reklam vererek doğrudan potansiyel müşterilerinize ulaşıp ürün satışlarınızı hızlı ve etkili bir şekilde artırabiliriz.

Düşük Bütçelendirme

Instagram üzerinden reklam vererek geleneksel reklam türlerine oranla çok daha az bütçe ile markanızın daha çok kişiye erişmesini sağlayabiliriz.

Reklam İçeriği Hazırlama

Yapılan hedef kitle analizine en uygun, markanızı en iyi şekilde yansıtan reklam içeriklerini sizler için hazırlıyoruz. Bu içeriklerin özgün, marka dilini yansıtan ve reklam ilkelerine uygun olmasına özen gösteriyoruz.

Reklam Planlama

Markanıza ve amacınıza en uygun reklam türünü belirleyerek markanıza özel hazırlanan içeriklerin hangi zamanlarda paylaşılması gerektiğini planlıyoruz.

Raporlama ve Analiz

Yapılan Instagram reklamlarını müşterinin beklentisi (form, gösterim, beğeni, site ziyareti… )doğrultusunda haftalık veya aylık olarak detaylı raporluyoruz. Reklamın kırılma noktalarını analiz ediyoruz.

Instagram Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Reklamları ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları.

Herkes Instagram reklamı oluşturabilir. Instagram’da yayınlanacak reklamları oluşturmak için bir Facebook sayfanızın olması ve bu sayfanın Instagrama bağlı olması gerekmektedir.
Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.
Bizlerle iletişime geçerek siz de Instagram reklamı verebilirsiniz.
Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.